Druhy překladů

Existuje mnoho druhů překladů, které může překladatel vykonávat.

Ať již jde o různé druhy odborných překladů, jako např. o překlady ekonomické, překlady technické, překlady knih či překlady právní, nebo o překlad soudní, vždy by jej měl vykonávat takový překladatel, který má v daném oboru vzdělání nebo mnohaleté zkušenosti. Tím je zajištěna nejen kvalita a odbornost překladu, ale také přesná terminologie a tím pádem zachování smyslu překládaného textu.

Mezi nejčastější odborné překlady patří:

Velice častým druhem překladů jsou také soudní překlady, které se pojmenovávají mnoha názvy:

Stále jde ale o jeden a ten samý druh překladu. Soudní překladatel je jmenován krajským soudem a jeho činnost upravuje Vyhláška 37/1967 Sb. o znalcích a tlumočnících. Tento překlad je vždy opatřen soudní doložkou s kulatým razítkem překladatele - soudního znalce. Takový postup dokládá, že přeložený text je naprosto totožný s originálním textem.

V Prestu nabízíme vyhotovení všech druhů překladů, jak odborných, tak soudních. Spolupracujeme s mnoha soudními překladateli z různých jazyků a svým klientům poskytujeme zařízení soudního překladu naprosto bez starostí. Odborné překlady u nás vyhotovují pouze odborníci s dlouholetými zkušenostmi v daném oboru. Zde naleznete naši nabídku.

Kontaktujte nás

Potřebujete poradit? Kontaktujte naše specialisty. Rádi Vám pomohou.

Potřebujete zajistit překlady? Zašlete nám nezávaznou kalkulaci a my se Vám do 15 minut ozveme.

tel.: +420 225 000 722
e-mail: info@presto.cz


Nebo nám odešlete rychlý dotaz pomocí formuláře níže.

required required required
required