Revize textu

Máte hotové texty nebo překlady, ale potřebujete je ještě zkontrolovat profesionálním okem? Pak jste u nás správně. Zajistíme Vám revize a korektury textů špičkovými překladateli a rodilými mluvčími cílového jazyka, kteří se postarají o to, aby Vaše texty byly bez chyb, stylisticky i gramaticky vytříbené a splnily svůj účel.

Co nabízíme

 • Revize textu v češtině a dalších více než 40 jazycích
 • Korektury textu v češtině a dalších více než 40 jazycích
 • Základní jazykové korektury textu rodilým mluvčím
 • Jazykové srovnávací korektury textu
 • Stylistické korektury textu rodilým mluvčím
 • Odborné korektury specialistou v oboru
 • Technické korektury textu
 • Předtiskové korektury textu

Revize textu

Pojmem revize je myšlena kontrola překladu vůči výchozímu textu druhým překladatelem, který ověřuje správnost překladu z hlediska obsahu, významu a jazykové stránky. Kontroluje, zda v textu nejsou chyby a zda je vhodně stylizovaný z hlediska svého účelu.

Termínem revize textu také rozumíme zanášení změn do již vyhotoveného překladu. Jedná se například o situaci, kdy byla předložena smlouva protistraně, ta s ní v některém bodě nesouhlasí a podává protinávrhy. V již přeložené smlouvě tedy budou nově přeloženy pouze tyto změny, nebude se tak celá smlouva překládat znovu.

Korektura textu

Korektura je oproti revizi jazyková a stylistická kontrola textu rodilým mluvčím daného jazyka. Korektoři na rozdíl od překladatelů nemusí vždy ovládat zdrojový jazyk. Zatímco tedy překladatelé mohou být ovlivněni zdrojovým jazykem, korektoři pracují výhradně s finální podobou textu.

Kontrolují v něm veškeré překlepy, gramatické a stylistické chyby i nepřesnosti, případně mohou volit vhodnější slova. Díky korektuře získáte jistotu, že texty, které budete dále prezentovat, budou bezchybné, srozumitelné, a reprezentativní.

Korektury textu rodilými mluvčími

V naší agentuře Presto provádíme revize a korektury textů nejen v češtině, ale také v dalších více než 40 světových jazycích. Zajišťujeme komplexní korektury textů, tedy od základní jazykové korektury, až po odbornou korekturu specializovaným odborníkem.

Prohlédněte si naši nabídku korektur, kde si můžete vybrat přesně tu, která bude odpovídat charakteru a účelu Vašich textů. Pokud potřebujete poradit, neváhejte nás kontaktovat pro více informací.

Veškeré revize a korektury textů u nás ve většině případů provádějí rodilí mluvčí daného jazyka, kteří mají výborné znalosti svého jazyka, cit pro správnou skladbu věty a také smysl pro detail.

Jak probíhají korektury textu

Korektury textu i revize si u nás můžete objednat jednoduše online a my se Vám do 15 minut ozveme s cenovou nabídkou. Pokud s ní budete souhlasit, upřesníme si veškeré detaily, včetně termínu dodání. Budete-li potřebovat poradit, doporučíme Vám vhodný typ korektury, který je pro účely daného textu či překladu vhodný.

V naší agentuře spolupracujeme s více než 4000 špičkovými překladateli a korektory, a díky tomu Vám korektury textu dodáme v co nejkratším možném termínu a prvotřídní kvalitě. Pokud na korektury textu opravdu spěcháte, můžeme Vám také po domluvě zajistit korekturu či revizi v expresním dodání.

Korektura textu: cena

Cena za korekturu textu vždy závisí na typu korektury, případně revizi, kterou zvolíte, a samozřejmě objemu textu. Výslednou cenu vždy počítáme podle počtu normostran. Jednou normostranou se rozumí 1800 znaků včetně mezer.

Pokud chcete zjistit celkovou cenu za překlad Vašich textů, jednoduše nás kontaktujte online a my Vám do 15 minut zašleme cenovou nabídku. Neváhejte nás rovněž kontaktovat v případě jakýchkoli dotazů.

Proč si objednat korektury textu u nás

 • Jsme přední překladatelská agentura působící na českém trhu již od roku 1990, za tu dobu jsme přeložili mnoho různých dokumentů pro více než 20 000 spokojených klientů napříč odvětvími.
 • Poskytujeme špičkové překladatelské služby díky týmu zkušených specialistů a více než 4 000 prověřených překladatelů a rodilých mluvčích.
 • Nabízíme přes 40 jazykových mutací našich překladů, a to i v expresních termínech.
 • Máme bohaté zkušenosti i s náročnými zakázkami o velkých objemech a v netradičních formátech, stejně jako s úzce specializovanými překlady.
 • Vaše překlady můžeme zpracovat v libovolném formátu a samozřejmostí jsou u nás také grafické úpravy textu včetně profesionální služby DTP.
 • Využíváme nejmodernější překladatelské technologie a máme vlastní nahrávací studio.
 • Jsme držiteli certifikátu kvality ISO 9001 a EN 17100 a bezpečnosti informací ISO 27001.

Kontaktujte nás

Potřebujete poradit? Kontaktujte naše specialisty. Rádi Vám pomohou.

Potřebujete zajistit překlady? Zašlete nám nezávaznou kalkulaci a my se Vám do 15 minut ozveme.

tel.: +420 225 000 722
e-mail: info@presto.cz


Nebo nám odešlete rychlý dotaz pomocí formuláře níže.

required required required
required