Jazyková korektura

Potřebujete zkontrolovat jakékoli texty nebo vyhotovené překlady, aby byly bez pravopisných chyb? Obraťte se na nás. Jazykové korektury u nás zajišťují rodilí mluvčí se špičkovými znalostmi jazyka.

Jazyková korektura je kontrola již přeloženého textu zaměřující se především na pravopis, stylistiku, překlepy, jednotnost terminologie a jiné nedostatky. Korekturu provádí rodilý mluvčí cílového jazyka, který má výborné znalosti pravopisu, a především cit pro správnou skladbu věty. Na rozdíl od korektury odborné nemusí mít korektor u jazykové korektury odborné znalosti v překládané oblasti, viz pojem Korektura odborná.

Pokud pro svůj text potřebujete zajistit jazykové korektury, můžete se obrátit na nás a prohlédnout si naši nabídku korektur.

Co nabízíme

 • Jazykové korektury v češtině
 • Jazykové korektury v angličtině
 • Jazykové korektury ve více než 40 světových jazycích
 • Expresní jazykové korektury
 • a mnoho dalších…

Proč je jazyková korektura důležitá

Jazykovou korekturu doporučujeme našim klientům téměř pro všechny typy textů, abychom předešli i sebemenšímu překlepu či nepřesnosti v textu, protože chybovat je lidské. S jazykovou korekturou však budete mít 100 % jistotu, že Vaše texty budou bez jediné chybičky a stylistických nepřesností. Jazykové korektury u nás vždy zajišťují rodilí mluvčí daného jazyka, kteří dokáží najít a opravit i ty nejdrobnější nedokonalosti.  

Co dělá jazykový korektor

Jazykový korektor má za úkol ověřit kvalitu překladu před odevzdáním finální podoby, čili kontroluje, zda je překlad bez překlepů, gramaticky, pravopisně a stylisticky správný, obsahově srozumitelný, terminologicky jednotný a odpovídá účelu použití textu.

Zatímco překladatel může být ovlivněn originálním zněním textů a uchýlit se k jazykovým obratům, které by za normálních okolností ve svém rodném jazyce nepoužil, jazykový korektor přijde do styku již s hotovým překladem a upraví jej do čtivější a více reprezentativní podoby, jelikož profese korektora vyžaduje preciznost a smysl pro detail.

Jak probíhají jazykové korektury

Jazykovou korekturu textu si u nás můžete objednat jednoduše online a my Vás budeme do 15 minut kontaktovat s cenovou nabídkou. Po jejím odsouhlasení pro Vás vybereme nejvhodnějšího korektora v závislosti na typu vašeho textu.

Jazykové korektury zpravidla doporučujeme našim klientům na základě povahy textu a jeho objemu. Jedná-li se o náročnější a delší překlady, upřednostňujeme vytvoření projektového plánu, který může zahrnovat také tvorbu unikátního slovníku pro zachování jednotné terminologie.

V závislosti na odbornosti textu Vám případně doporučíme i jiný typ korektury, například stylistickou, odbornou či předtiskovou korekturu. Jakmile si upřesníme veškeré detaily týkající se korektury, budeme Vás průběžně kontaktovat k Vaší maximální spokojenosti.

Proč si objednat jazykovou korekturu u nás

 • Jsme přední překladatelská agentura působící na českém trhu již od roku 1990, za tu dobu jsme přeložili mnoho různých dokumentů pro více než 20 000 spokojených klientů napříč odvětvími.
 • Poskytujeme špičkové překladatelské služby díky týmu zkušených specialistů a více než 4 000 prověřených překladatelů a rodilých mluvčích.
 • Nabízíme přes 40 jazykových mutací našich překladů, a to i v expresních termínech.
 • Máme bohaté zkušenosti i s náročnými zakázkami o velkých objemech a v netradičních formátech, stejně jako s úzce specializovanými překlady.
 • Vaše překlady můžeme zpracovat v libovolném formátu a samozřejmostí jsou u nás také grafické úpravy textu včetně profesionální služby DTP.
 • Využíváme nejmodernější překladatelské technologie a máme vlastní nahrávací studio.
 • Jsme držiteli certifikátu kvality ISO 9001 a EN 17 100 a bezpečnosti informací ISO 27001.

Kontaktujte nás

Potřebujete poradit? Kontaktujte naše specialisty. Rádi Vám pomohou.

Potřebujete zajistit překlady? Zašlete nám nezávaznou kalkulaci a my se Vám do 15 minut ozveme.

tel.: +420 225 000 722
e-mail: info@presto.cz


Nebo nám odešlete rychlý dotaz pomocí formuláře níže.

required required required
required