Korektura předtisková

Potřebujete zkontrolovat Vaše články, reklamní brožury nebo jiné publikace, zda jsou bez jakýchkoli typografických nedostatků předtím, než půjdou do tisku? Obraťte se na nás.

Předtisková korektura se provádí u textu, který je určen k tisku nebo publikování. Korektor se zaměřuje především na různé typografické chyby např. zalomení textu, rozdělení slov na konci řádků, špatně vložené obrázky, nesprávně použité znaky nebo diakritická znaménka.

Pokud potřebujete pro svůj text i jiný druh korektury, můžete se obrátit na naši překladatelskou agenturu a vybrat si z naší nabídky korektur.

Co nabízíme

 • Předtisková korektura v češtině a dalších více než 40 jazycích
 • Předtisková korektura reklamních letáků
 • Předtisková korektura katalogů
 • Předtisková korektura diplomových prací
 • Předtisková korektura článků do novin
 • Předtisková korektura firemních brožur
 • Předtisková korektura knižních publikací
 • a mnoho dalších

Proč je předtisková korektura důležitá

Předtiskovou korekturu je nutné provést u všech textových materiálů, které jsou určené k tisku nebo veřejné prezentaci. Nekontrolují se zde již pravopisné a stylistické chyby, ale sekundární chyby týkající se typografie.

Sazečské chyby, jako je vynechání slov, odstavců, chybné použití fontů nebo zalomení textu, vznikají při tisku poměrně často především nepozorností grafika, který je také jenom člověk a může udělat chybu.

Přestože již text prošel jazykovou a stylistickou korekturou, je nutné ho vždy zkontrolovat znovu ještě předtím, než bude vytištěn. Předtisková korektura je žádoucí zejména u jazyků psaných jiným typem písma, než je latinka, jako je například arabština, hindština či čínština, protože grafik, který text sází, typografická pravidla těchto jazyků neovládá.

Jak probíhá předtisková korektura?

Předtisková korektura je úplně poslední kontrola textu před tiskem nebo jeho publikací, která probíhá až po jazykové korektuře a grafických úpravách. Doporučujeme ji tedy pro všechny materiály, které jsou určeny k tisku nebo veřejné publikaci.

Pokud si u nás objednáte předtiskovou korekturu spolu s překlady nebo jinými korekturami, vypracujeme s Vámi projektový plán, který bude zahrnovat veškeré služby a jednotlivé kroky tak, jak půjdou za sebou. Po celou dobu Vám rovněž bude k dispozici projektový manažer, kterého můžete průběžně kontaktovat.

Předtiskovou korekturu si u nás můžete objednat i v případě, že jste si překlad nebo jazykovou korekturu nechávali zpracovat u jiné agentury nebo samostatně. V takovém případě Vám rovněž nabídneme provedení korektury rodilým mluvčím. Pro více informací nebo v případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Jak dlouho bude předtisková korektura trvat

Délka vyhotovení předtiskové korektury závisí na objemu textu, výchozím jazyce a také množství grafiky. V naší agentuře však spolupracujeme pouze se špičkovými korektory, kteří pracují nejen kvalitně, ale také rychle. Vždy tedy uděláme maximum proto, abychom Vám dodali zkontrolované texty k tisku či publikaci ve Vámi požadovaném termínu.

Proč si objednat předtiskovou korekturu u nás

 • Jsme přední překladatelská agentura působící na českém trhu již od roku 1990, za tu dobu jsme přeložili mnoho různých dokumentů pro více než 20 000 spokojených klientů napříč odvětvími.
 • Poskytujeme špičkové překladatelské služby díky týmu zkušených specialistů a více než 4 000 prověřených překladatelů a rodilých mluvčích.
 • Nabízíme přes 40 jazykových mutací našich překladů, a to i v expresních termínech.
 • Máme bohaté zkušenosti i s náročnými zakázkami o velkých objemech a v netradičních formátech, stejně jako s úzce specializovanými překlady.
 • Vaše překlady můžeme zpracovat v libovolném formátu a samozřejmostí jsou u nás také grafické úpravy textu včetně profesionální služby DTP.
 • Využíváme nejmodernější překladatelské technologie a máme vlastní nahrávací studio.
 • Jsme držiteli certifikátu kvality ISO 9001 a EN 17100 a bezpečnosti informací ISO 27001.

Kontaktujte nás

Potřebujete poradit? Kontaktujte naše specialisty. Rádi Vám pomohou.

Potřebujete zajistit překlady? Zašlete nám nezávaznou kalkulaci a my se Vám do 15 minut ozveme.

tel.: +420 225 000 722
e-mail: info@presto.cz


Nebo nám odešlete rychlý dotaz pomocí formuláře níže.

required required required
required