Překlady chorvatštiny

Překlady z chorvatštiny a překlady do chorvatštiny

Sháníte profesionální překlady z chorvatštiny nebo překlady do chorvatštiny? Ať už se jedná o soudně ověřený překlad, obchodní smlouvy, webové stránky či technický manuál, jsme tu pro Vás.

V naší agentuře spolupracujeme se zkušenými a prověřenými překladateli chorvatštiny, kteří se specializují na různé obory, a přirozenost textů po korektuře u nás zajišťují rodilí mluvčí. Zajišťujeme nejen překlady z chorvatštiny do češtiny a obráceně, ale nabízíme také výběr z více než 40 dalších světových jazyků.

Co nabízíme

Zaujala Vás naše nabídka?
Rychlá kalkulace již do 15 minut.
Potřebujete poradit?
Kontaktujte nás ohledně konzultace zdarma.

Překlad chorvatštiny

Chorvatština je jihoslovanským jazykem, kterým se kromě Chorvatska hovoří také na území Bosny a Hercegoviny. Přestože ve Vás tento jazyk díky zdánlivé podobnosti s češtinou může vyvolat dojem snadného překladu, ke kterému Vám postačí online překladače, měli byste být při překladu chorvatštiny velmi obezřetní.

V chorvatštině existuje řada slov a větných konstrukcí podobných češtině, které se ale mohou významově zcela lišit. Některá slova dokonce vyjadřují přesný opak toho, jak se jeví českému uchu. Pokud se tedy chcete vyhnout kulturnímu faux-pas a získat profesionální texty, svěřte své překlady chorvatštiny do rukou zkušených odborníků.

Jak překlady do chorvatštiny a z chorvatštiny probíhají

Překlad z chorvatštiny nebo do chorvatštiny si můžete objednat jednoduše online. Do 15 minut se s Vámi spojíme a předložíme Vám cenovou nabídkou. Po jejím odsouhlasení vybereme nejvhodnější překladatele chorvatštiny, kteří se specializují na danou oblast překladů. Při výběru překladatele chorvatštiny vždy zohledňujeme jeho oborové zaměření a dosavadní zkušenosti.

Projektový plán

V případě potřeby můžeme ve spolupráci s Vámi nejprve sestavit projektový plán, který obvykle zahrnuje vytvoření terminologického slovníku, stylistický manuál a jazykovou korekturu. Tuto možnost doporučujeme využít zejména u náročnějších textů, ať už z hlediska odbornosti nebo rozsahu.

Korektura překladu chorvatštiny

Pokud si potřebujete být jisti správností chorvatského překladu, zajistíme Vám také korekturu rodilým mluvčím, který text upraví, aby působil zcela přirozeně. Jsou-li překlady určeny k veřejné prezentaci, doporučujeme také využít předtiskovou korekturu, která se zaměřuje na typografické aspekty výsledného překladu.

Jak dlouho překlady z chorvatštiny a do chorvatštiny trvají

V průměru zvládne jeden překladatel za den přeložit 8‒12 normostran z chorvatského jazyka. Skutečná rychlost však závisí na terminologické náročnosti, roli hraje i jazyková mutace a nutnost grafické či formátové úpravy textu.

U rozsáhlejších zakázek proto může na překladu pracovat i více překladatelů najednou, stejně jako při požadavku na rychlejší dodání překladu než ve standardním termínu.

Pokud spěcháte, můžeme Vám zajistit překlad z chorvatštiny nebo do ní také expresních termínech do 24 hodin, nebo dokonce na počkání. Díky využití moderních překladatelských technologií CAT a týmu profesionálních lingvistů jsme schopni zajistit expresní překlady, aniž by tím utrpěla kvalita překladu.

Naši překladatelé chorvatštiny

Hledáte kvalitního a zkušeného překladatele pro překlad chorvatských textů či rodilého mluvčího chorvatštiny? Nebo potřebujete soudního překladatele či tlumočníka z chorvatštiny nebo do ní? V tom případě jste na správném místě. Rádi Vám takový překlad necháme vyhotovit našimi prověřenými překladateli z chorvatštiny.

Výběru každého překladatele věnujeme velkou pozornost a na kvalitu překladů z chorvatštiny i do ní pečlivě dohlížíme. Všichni naši překladatelé z chorvatštiny i do chorvatštiny mají odpovídající vzdělání, dlouholetou aktivní překladatelskou praxi a prošli přísným výběrovým řízením.

Jazykové korektury chorvatštiny u nás provádějí primárně rodilí mluvčí, kteří zajišťují gramatickou a stylistickou správnost textu.

Proč si objednat překlady chorvatštiny u nás

  • Jsme přední překladatelská agentura působící na českém trhu již od roku 1990, za tu dobu jsme přeložili mnoho různých dokumentů pro více než 20 000 spokojených klientů napříč odvětvími.
  • Poskytujeme špičkové překladatelské služby díky týmu zkušených specialistů a více než 4 000 prověřených překladatelů a rodilých mluvčích.
  • Nabízíme přes 40 jazykových mutací našich překladů, a to i v expresních termínech.
  • Máme bohaté zkušenosti i s náročnými zakázkami o velkých objemech a v netradičních formátech, stejně jako s úzce specializovanými překlady.
  • Vaše překlady z chorvatštiny i překlady do chorvatštiny můžeme zpracovat v libovolném formátu a samozřejmostí jsou u nás také grafické úpravy textu včetně profesionální služby DTP.
  • Využíváme nejmodernější překladatelské technologie a máme vlastní nahrávací studio.
  • Jsme držiteli certifikátu kvality ISO 9001 a ISO 17100 a bezpečnosti informací ISO 27001.

Kontaktujte nás

Pro bližší informace neváhejte kontaktovat naše specialisty:

tel.: +420 225 000 722
e-mail: info@presto.cz


Nebo nám odešlete rychlý dotaz pomocí formuláře níže.

required required required
required