Tvorba webových stránek

Existují stovky nebo spíše tisíce firem, které Vám nabízejí tvorbu webových stránek. Jak se v této nabídce orientovat? Pokusíme se Vám pomoci.

Standardní tvorba webu

Weby vytvářené přímo v HTML kódu (menší a střední)

Malé firmy nebo jednotlivci Vám zpravidla nabídnou jednoduché webové stránky napsané přímo v HTML kódu. Jakmile se pak web rozvine, bývá složitější se v něm orientovat a implementovat nové funkce resp. jsou tyto operace náročnější.

 • Web přímo na míru, úpravy webu musí provádět vždy odborník.

Vlastní systémy pro vývoj webu

Velké firmy mívají vyvinuty vlastní systémy pro webové stránky a nabízejí zde celou řadu dalších možností – vlastní redakční systém, který Vám umožní si jednoduché úpravy webu provádět sami, analýzy návštěvnosti, využití šablon a další. Pokud bude ale někdy nutné přejít k jinému správci webu, bývají problémy s jeho přenositelností a u nové webové agentury si musíte pak nechat většinou vyvinout zcela nový web.

 • Úpravy webu si může do značné míry provádět klient sám, problém s přenositelností.

Veřejnosti přístupné platformy pro tvorbu webu

Z výše uvedených důvodů vznikly platformy pro tvorbu webu, které umožňují vytvořit si poměrně jednoduše vlastní webové stránky, aniž byste museli být odborník na HTML kód:

Předpřipravené webové šablony:

 • ideální pro malé jednoduché weby
 • s omezenými možnostmi modifikace
 • možnost SEO optimalizace je limitována

Systémy pro intuitivní tvorbu webů

 • bez nutnosti znalosti programování, určené pro grafiky a pokročilé uživatele počítačů
 • propracované funkčnosti jako u profesionálních webů
 • řádově rychlejší při tvorbě webu
 • pokud si je nebudete spravovat sami, snadná přenositelnost

Nejznámějším nástrojem pro intuitivní tvorbu webů je WordPress, v němž je v současné době napsáno podle odhadů 70% webů. Na vzestupu jsou však další podobné a mnohdy intuitivnější nástroje jako například Wix či Webflow.

Jaké technologie používáme

Pro střední a větší weby

Z důvodu výše popsaných výhod jsme i my se rozhodli jít cestou spolupráce s vývojáři tam, kde půjde o střední a větší weby.

Pro měnší weby

Naopak pro menší weby do řádově 50 stran využíváme jiný ještě jednodušší a rychlejší systém pro intuitivní tvorbu webů Webflow (vyvinutý původně pro internetové grafiky), který umožňuje velmi efektivně a snadno používat nejnovější technologie a grafické vychytávky. Běžně však také pracujeme v systému Wordpress.

Co Vám můžeme nabídnout

 • vytvoření menšího webu na profesionální úrovni do 90 dnů v cenách od 20.000 Kč
 • vytvoření středního a většího webu s kompletní grafikou a funkčností do cca. 4-5 měsíců v cenách od 75.000 Kč (rozsáhlé weby nenabízíme)
 • vytvoření webu v libovolné jazykové mutaci – lokalizace webu
 • správu webu včetně SEO optimalizace a PPC kampaní
 • v případě zájmu zaškolení Vašich pracovníků a předání webu do Vaší správy
 • Konzultace psaní textů včetně korektury

Uvedené lhůty a ilustrativní ceny jsou bez DPH a vztahují se na termín od předání kompletních podkladů.

Jaký je náš postup?

1. Úvodní schůzka

Na úvodní schůzce s Vámi se seznámíme s Vaším oborem, co nabízíte, probereme Vaši vizi (očekávání), prohlédneme si Váš stávající web nebo jiné marketingové materiály a navrhneme Vám směr, kterým bychom doporučovali se ubírat.

Následně Vám zpracujeme kompletní nabídku s přesně daným postupem. Pro co nejlepší výsledek budeme zpravidla potřebovat Vaši kooperaci.

2. Vlastní vývoj webu

Web bude vznikat postupně. Nejdříve je třeba domluvit se na struktuře webu, odsouhlasit si texty a grafiku. V případě zájmu Vám vytvoříme kompletní grafiku i texty. Teprve pak je možno web vytvořit.

Je-li web vytvořený, dostanete jej v pracovní verzi ke schválení resp. k připomínkám. Tyto zapracujeme a web důkladně otestujeme.

3. Předání webu

Do dokončení webu je dáváme na internet v ostré verzi. Pokud nový web navazuje na předchozí web, je třeba tyto návaznosti ošetřit, abyste zbytečně neztratili již získané pozice na internetu.

V prvním měsíci fungování webu pohlížíme na web jako ve zkušebním provozu. Je-li pak vše v pořádku, přechází web do fáze správy a dalšího rozvoje.

4. Správa webu a jeho další rozvoj

Podle Vašeho přání Vám předáme web do Vaší správy (zaškolíme Vaše pracovníky) nebo pokračujeme ve správě a rozvoji webu.

Pokud si v budoucnu budete přát změnit nás jako správce webu na jinou firmu, předáme této firmě veškerou dokumentaci.

Kontaktujte nás

Pro bližší informace neváhejte kontaktovat naše specialisty:

tel.: +420 739 449 761
e-mail: marketing@presto.cz

Nebo nám odešlete rychlý dotaz pomocí formuláře níže.

required required required
required