Lokalizace mobilních telefonů a elektronických zařízení

Lokalizace mobilů či elektroniky se příliš neliší od lokalizace softwaru. Jedná se primárně o přizpůsobení překladu cílové klientele a o dodržení náležitých technických parametrů lokalizace. Aby hovořila k uživateli řečí, kterou očekává, a byla pro něj snadno srozumitelná, je nutná opravdu profesionální lokalizace včetně důkladného testování. Jedině tak je zaručen dobrý finální výsledek.

Co nabízíme

  • Kompletní překlad a lokalizaci uživatelského rozhraní do češtiny, angličtiny a dalších cizích jazyků
  • Testování, úpravy a ladění překladů k mobilům a mobilním aplikacím
  • Překlad a lokalizace manuálů k přístrojům, jejich grafické zpracovaní a sazbu
  • Lokalizace internetových stránek a e-shopů s elektronickými zařízeními
Zaujala Vás naše nabídka nebo potřebujete poradit?
Kontaktujte nás.

Nabízíme lokalizace kompletního uživatelského rozhraní elektronických zařízení z různých oborů (mobilní telefony, GPS navigace, televizory, medicínské vybavení) včetně doprovodné dokumentace, jako jsou manuály atd.

Díky naší dlouhodobé spolupráci s předními výrobci spotřební elektroniky disponujeme rozsáhlou terminologickou databází pro mnoho oborů, což zaručuje kvalitu a konzistenci našich překladů.

Jak lokalizace mobilních telefonů a elektronických zařízení probíhá

Přes určité odlišnosti probíhá lokalizace mobilních telefonůlokalizace elektronických zařízení většinou podle podobného vzorce. Zásadní je, aby se při lokalizaci dodržovala stejná terminologie a jednotný styl a aby se při hledání nejvhodnějších ekvivalentů hledělo na snadnou srozumitelnost, zdlouhavé opisy nemají v menu místo. Lokalizační tým postupně překládá textové balíčky, které jsou ze softwaru vyexportovány. 

Nedílnou součástí kompletní lokalizace mobilních telefonůlokalizace elektronických zařízení je následné testování a úpravy textů. Samotný překlad totiž nelze kvůli mnoha faktorům zpracovat vždy zcela správně nebo vhodně. Jedná se také o kontrolu grafického rozložení textu (problematika různé délky textových řetězců v překládaných jazycích) či o kontrolu sémantické správnosti přeložených výrazů. Po komplexním testování, úpravách a kontrole, zpravidla v několika bězích, je lokalizace elektronických zařízení připravena k předání klientovi.

Kontaktujte nás

Pro bližší informace neváhejte kontaktovat naše specialisty:
tel.: +420 225 000 755
e-mail: localisation@presto.cz
Nebo nám odešlete rychlý dotaz pomocí formuláře níže.

required required required
required