Korektury

Nechcete mít v textech překlepy a chyby? Bojíte se, že jsou Vaše marketingové materiály nepřehledné nebo málo čtivé? Potřebujete nezávislou kontrolu textů před jejich publikací?

Pak se na nás neváhejte obrátit. Zajišťujeme komplexní korektury textů.

Co nabízíme

Provádíme nejen korektury textů v češtině, ale i v dalších více než 40 jazycích. Nabízíme několik druhů korektur:

 • Základní jazykové korektury rodilým mluvčím
 • Jazykové srovnávací korektury
 • Stylistické korektury rodilým mluvčím
 • Odborné korektury specialistou v oboru
 • Technické korektury
 • Předtiskové korektury

Zaujala Vás naše nabídka?
Rychlá kalkulace již do 15 minut.
Potřebujete poradit?
Kontaktujte nás ohledně konzultace zdarma.

V čem se jednotlivé korektury liší

Na základě povahy textu doporučujeme našim klientům odlišné typy korektur. Níže Vás tedy blíže seznámíme s tím, čím se každá korektura liší a pro jaké texty je vhodná.

1) Základní jazyková korektura rodilým mluvčím

Základní jazyková korektura zahrnuje kontrolu pravopisu a gramatiky, opravy interpunkce a překlepů i základní stylistické úpravy. Tento typ korektury doporučujeme především u textů bez větší odborné náročnosti a u textů, u nichž není zapotřebí zkontrolovat soulad překládaného a přeloženého textu.

2) Jazyková srovnávací korektura

Cílem jazykové srovnávací korektury je ověřit obsahovou správnost přeloženého textu v porovnání s textem zdrojovým. Současně je provedena základní jazyková korektura.

3) Stylistická korektura rodilým mluvčím

Stylistická korektura se kromě kontroly pravopisu a gramatiky věnuje také čtivosti a srozumitelnosti dokumentu, proto zahrnuje rozsáhlejší stylistické úpravy. Tento typ korektury je vhodný zejména u marketingových materiálů, webových stránek nebo tiskových zpráv.

4) Odborná korektura textů specialistou v oboru

Odborná korektura se zaměřuje na přezkoumání správného užívání odborných výrazů se zřetelem k zamýšlenému účelu využití překladu. Pokud si přejete korekturu na míru, můžeme Vás požádat o dodání terminologického slovníčku, případně jej můžeme ve spolupráci s vámi vytvořit. Díky němu budeme schopni zohlednit názvosloví používané přímo ve Vaší společnosti.

5) Technická korektura

Představuje revizi formální stránky dokumentu, např. kontrolu úplnosti textu, kompletnosti příloh, správného řazení stránek nebo kapitol atd. Tento typ korektury se využívá zejména u textů určených k publikování.

6) Předtisková korektura

Jedná se o finální revizi dokumentu před jeho tiskem nebo uveřejněním na internetu. V rámci této korektury jsou odstraněny nedostatky, které vznikají samotnou přípravou textu pro tisk, jako je např. chybné dělení slov na konci řádků, špatně vložené obrázky atd.

Jak korektura probíhá

Korekturu textu si u nás můžete objednat jednoduše online. Do 15 minut Vás budeme kontaktovat s cenovou nabídkou. Po jejím odsouhlasení vybereme nejvhodnějšího korektora podle jazyka a zaměření textu.

Pokud potřebujete poradit, rádi Vám doporučíme vhodný typ korektury podle charakteru, oboru a složitosti Vašich textů.

Díky naší široké databázi překladatelů a korektorů Vám korekturu vypracujeme v nejkratším možném termínu a ve špičkové kvalitě. Pokud na korekturu opravdu spěcháte, rádi Vám po domluvě zajistíme expresní termín dodání.

Jsou texty po provedení korektury bezchybné?

Texty po úpravě korektorem by měly být téměř bezchybné. Korektor odstraní nedostatky v gramatice, opraví interpunkci a odstraní překlepy. Téměř znamená, že korekturu provádějí sice kvalitní a zkušení korektoři textu, ale samozřejmě zde hraje roli lidský faktor. Proto se u velmi důležitých textů provádí i několik korektur. Záleží také na úrovni výchozího textu.

Pokud jde o stylistiku, je třeba vzít v úvahu i určité subjektivní hledisko, předložíte-li „dokonalý“ text po stylistické korektuře jinému korektorovi, zpravidla v něm vždy ještě něco opraví.

Cena korektury

Cena vždy závisí na typu korektury a objemu textu. Cenu účtujeme podle počtu normostran, přičemž jednou normostranou je myšleno 1800 znaků včetně mezer. Pokud máte dotazy ohledně cenové kalkulace, neváhejte se na nás obrátit, nebo nám zašlete Vaši objednávku a my Vám do 15 minut zašleme cenovou nabídku.

Proč si objednat korektury u nás

 • Jsme přední překladatelská agentura působící na českém trhu již od roku 1990, za tu dobu jsme přeložili mnoho různých dokumentů pro více než 20 000 spokojených klientů napříč odvětvími.
 • Poskytujeme špičkové překladatelské služby díky týmu zkušených specialistů a více než 4 000 prověřených překladatelů a rodilých mluvčích.
 • Nabízíme přes 40 jazykových mutací našich překladů, a to i v expresních termínech.
 • Máme bohaté zkušenosti i s náročnými zakázkami o velkých objemech a v netradičních formátech, stejně jako s úzce specializovanými překlady.
 • Vaše překlady můžeme zpracovat v libovolném formátu a samozřejmostí jsou u nás také grafické úpravy textu včetně profesionální služby DTP.
 • Využíváme nejmodernější překladatelské technologie a máme vlastní nahrávací studio.
 • Jsme držiteli certifikátu kvality ISO 9001 a EN 17 100 a bezpečnosti informací ISO 27001.

Kontaktujte nás

Pro bližší informace neváhejte kontaktovat naše specialisty:

tel.: +420 225 000 722
e-mail: info@presto.cz


Nebo nám odešlete rychlý dotaz pomocí formuláře níže.

required required required
required