Korektury

Bojíte se, že jsou Vaše marketingové materiály nepřehledné nebo málo čtivé? Nechcete mít v textech překlepy a chyby? Potřebujete nezávislou kontrolu textů před jejich publikací?

Pak se na nás neváhejte obrátit. Zajišťujeme komplexní korektury textů.

Co nabízíme

Provádíme nejen korektury textů v češtině, ale i v dalších více než 40 jazycích.  Nabízíme několik druhů korektur:

1) Základní jazyková korektura rodilým mluvčím

Zahrnuje kontrolu pravopisu a gramatiky, opravy interpunkce a překlepů i základní stylistické úpravy. Tento typ korektury doporučujeme především u textů bez větší odborné náročnosti a u textů, u nichž není zapotřebí zkontrolovat soulad překládaného a přeloženého textu.

2) Jazyková srovnávací korektura

Jejím cílem je ověřit obsahovou správnost přeloženého textu v porovnání s textem zdrojovým. Současně je provedena základní jazyková korektura.

3) Stylistická korektura rodilým mluvčím

Stylistická korektura se kromě kontroly pravopisu a gramatiky věnuje také čtivosti a srozumitelnosti dokumentu, proto zahrnuje rozsáhlejší stylistické úpravy. Tento typ korektury je vhodný zejména u marketingových materiálů, webových stránek nebo tiskových zpráv.

4) Odborná korektura textů specialistou v oboru

Zaměřuje se na přezkoumání správného užívání odborných výrazů se zřetelem k zamýšlenému účelu využití překladu. Pokud si přejete korekturu na míru, můžeme Vás požádat o dodání terminologického slovníčku, případně jej můžeme ve spolupráci s Vámi vytvořit. Díky němu budeme schopni zohlednit názvosloví používané přímo ve Vaší společnosti.

5) Technická korektura

Představuje revizi formální stránky dokumentu, např. kontrolu úplnosti textu, kompletnosti příloh, správného řazení stránek nebo kapitol atd. Tento typ korektury se využívá zejména u textů určených k publikování.

6) Předtisková korektura

Jedná se o finální revizi dokumentu před jeho tiskem nebo uveřejněním na internetu. V rámci této korektury jsou odstraněny nedostatky, které vznikají samotnou přípravou textu pro tisk, jako je např. chybné dělení slov na konci řádků, špatně vložené obrázky atd.

Zaujala Vás naše nabídka?
Rychlá kalkulace již do 15 minut.
Potřebujete poradit?
Kontaktujte nás ohledně konzultace zdarma.

Jak korektury probíhají

Korekce textu si u nás můžete objednat jednoduše online. Do 15 minut Vás budeme kontaktovat s cenovou nabídkou. Po jejím odsouhlasení vybereme nejvhodnějšího korektora podle jazyka a oborového zaměření textu.

 Díky naší široké databázi překladatelů a korektorů Vám Vaši korekturu vypracujeme v nejkratším možném termínu a ve špičkové kvalitě.

Jsou texty po korektuře bezchybné?

Texty po úpravě korektorem by měly být téměř bezchybné, měly by být odstraněny nedostatky v gramatice, opravena interpunkce a zlikvidovány překlepy. Téměř znamená, že korekturu provádějí sice kvalitní a zkušení korektoři textu, ale samozřejmě zde hraje roli lidský faktor. Proto se u velmi důležitých textů provádí i několik korektur. Záleží také na úrovni výchozího textu.

Pokud jde o stylistiku, je třeba vzít v úvahu i určité subjektivní hledisko, předložíte-li „dokonalý“ text po stylistické korektuře jinému korektorovi, zpravidla v něm vždy ještě něco opraví.

U našich korektur a překladů můžete očekávat vysokou kvalitu, ne však úplnou bezchybnost, tu nemůže zcela zaručit nikdo.

Proč si objednat korekturu u nás

  • Jsme přední překladatelská agentura působící na českém trhu již od roku 1990, za tu dobu jsme přeložili mnoho různých dokumentů pro více než 20 000 spokojených klientů napříč odvětvími.
  • Poskytujeme špičkové překladatelské služby díky týmu zkušených specialistů a více než 4 000 prověřených překladatelů a rodilých mluvčích.
  • Nabízíme přes 40 jazykových mutací našich překladů, a to i v expresních termínech.
  • Máme bohaté zkušenosti i s náročnými zakázkami o velkých objemech a v netradičních formátech, stejně jako s úzce specializovanými překlady.
  • Vaše překlady můžeme zpracovat v libovolném formátu a samozřejmostí jsou u nás také grafické úpravy textu včetně profesionální služby DTP.
  • Využíváme nejmodernější překladatelské technologie a máme vlastní nahrávací studio.
  • Jsme držiteli certifikátu kvality ISO 9001 a ISO 17100 a bezpečnosti informací ISO 27001.

Kontaktujte nás

Pro bližší informace neváhejte kontaktovat naše specialisty:

tel.: +420 225 000 722
e-mail: info@presto.cz


Nebo nám odešlete rychlý dotaz pomocí formuláře níže.

required required required
required